Sobotní návštěvu Muzea českého karosářství si pečlivě naplánujte, dopoledne totiž bude zavřeno.

Muzeum českého karosářství ve Vysokém Mýtě obléklo nové šaty. Do současných módních linií se převlékly obě části expozice, které ukrývá bývalé vězení. V halách se představují automobily firem Sodomka a Uhlík.

Pro letošní rok připravilo Muzeum českého karosářství výstavu, která představuje firmu Oldřicha Uhlíka. Výrazný pražský karosář a jeho produkce budou ve Vysokém Mýtě k vidění do konce roku 2018.

Víte, že firma Petera ve Vrchlabí byla vlastně "předskokanem" Škodovky?  I tohle se dozvíte na výstavě Historie karosářské firmy Petera Vrchlabí v Muzeu českého karosářství ve Vysokém Mýtě.

Muzeum českého karosářství ve Vysokém Mýtě v americké televizi! Dokument, který odvysílala Czech-American TV o Pardubickém kraji, jako první lákadlo nabídl procházku po tomto muzeu.

Muzeum českého karosářství ve Vysokém Mýtě se stalo součástí prázdninové soutěže pro rodiny s dětmi - ZASTAVTE ROBOTY.

Máte rádi vzpomínky? Noc v Muzeu českého karosářství a Městské galerii ve Vysokém Mýtě přináší malé osvěžení zážitků z večera, který nabízel zajímavý a bohatý program.

V pátek 20. května se v centru Vysokého Mýta v Muzeu českého karosářství uskuteční akce s názvem Noc v muzeu. Pro rodiny s dětmi, teenagery, seniory, turisty i domorodce připravili organizátoři tento pestrý program.

Festival muzejních nocí startuje už v pátek 20. května přímo také ve Vysokém Mýtě. Muzeum českého karosářství společně s Městskou galerií připravilo komentované prohlídky, výstavy i hudební vystoupení.

MANŽEL TOUŽIL PO TATŘE „ŠILHAVCE“, TAK MU JI NAMALOVALA. U VETERÁNŮ UŽ ZŮSTALA.

V rámci oslav 120. výročí od založení firmy Josef Sodomka připravila společnost Iveco Czech Republic, a.s. dokument právě k této události.

Jeho úvodní natáčení se uskutečnilo v našem muzeu v dubnu. Mohli jsme tak přivítat vzácného hosta,

JUDr. Jana Tulise z Brna, který poutavým způsobem hovořil o historii firmy Sodomka od jejího vzniku až do 40. let.

Dokument se pak dočkal premiéry v sále Městské galerie v červnu 2015, kde současně probíhal křest Tulisovy knihy "Od kočárů k autobusům". Ta se rovněž věnuje 120. výročí firmy Josef Sodomka.

Muzeum českého karosářství dokážeme proměnit také ve fotoatelier ze 30. let.

Eleganci našich veteránů doplnila krása a půvab mladých žen před objektivem zkušeného fotografa.

Foto: Martin Sýkora, Marty - photography

Model: Tereza Machačová - Vik Ladyla, Nicolle Janků - photomodel

Účes, vizáž: Make-up artist Kateřina Martincová ( Salon Katka )

V našem muzeu jsme připravili ve spolupráci s ELKO Valenta a se zástupcem značky NIKON workshop zaměřený na základy fotografování zrcadlovkou.