(1 Hlasovat)
hodnocení

Petera doplní na hlavní sezonu Sodomku

Víte, že firma Petera ve Vrchlabí byla vlastně "předskokanem" Škodovky?  I tohle se dozvíte na výstavě Historie karosářské firmy Petera Vrchlabí v Muzeu českého karosářství ve Vysokém Mýtě.

Muzeum českého karosářštví připravilo na hlavní turistickou sezonu další lákadlo. Spodní část expozice, která byla zatím kompletně věnována vozům firmy Sodomka, představí dalšího velikána tohoto oboru - značku Petera z Vrchlabí.

Velkým lákadlem budou samotné vozy, které jsou spojeny s názvem Petera.  Ve zlatém karosářském období mezi dvěma světovými válkami vyjelo podle některých pramenů z firmy zhruba tisíc vozů. Rodinná tradice firmy je však přervána okamžitě po skončení druhé světové války. Josef Petera ml. i starší jako sudetští Němci o karosárnu přišli.

Zajímavá expozice o firmě Petera bude k vidění v Muzeu českého karosářství od 2. června (vernisáž v 17 hodin) až do 30. září 2017. Jejím garantem je nyní Regionální muzem Vysoké Mýto.