(0 hlasů)
hodnocení

Letní sezona v novém, muzeum s tajenkou

Muzeum českého karosářství ve Vysokém Mýtě obléklo nové šaty. Do současných módních linií se převlékly obě části expozice, které ukrývá bývalé vězení. V halách se představují automobily firem Sodomka a Uhlík.

Když si naplánujete během hlavní letní sezony návštěvu Muzea českého karosářství, rezervujte si stejně dlouhou dobu, jakou přináší fotbalový zápas. Bez prodloužení - tedy 90 minut. Než totiž projdete dvě velké výstavní plochy - jedna představuje pražskou firmu Oldřicha Uhlíka, druhá klasickou místní karoserii Sodomka - můžete se i lehce zapotit. V dalším pokračování po nové části muzea přijde příjemné ochlazení, zřejmě pro to, že budete procházet 16 cel bývalého vězení. V 1. patře se seznámíte s klasickou výrobou automobilových karoserií, jak ji zvládali dělníci v období mezi dvěma světovými válkami. Sami si pomocí interaktivní počítačové aplikace postavíte takové vozy, jaké vyráběla Sodomkova firma. Ve 2. patře si pak můžete vyzkoušet malý kvíz: součástí vstupu do muzea je totiž historický štítek na vůz. Ten pak návštěvníci můžou zasunout do raznic, kde se jim po vybrání správné odpovědi v jeho spodní části objeví vyluštěná tajenka. Všechny texty, které bohatě doprovází novou expozici, jsou také v angličtině. Muzeum má otevřeno sedm dnů v týdnu, ve všední den od 8:30 do 17, o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin, a to bez polední přestávky.