Uhlík na uvítanou,
nové expozice firmy Sodomka

Pro letošní rok připravilo Muzeum českého karosářství výstavu, která představuje firmu Oldřicha Uhlíka. Výrazný pražský karosář a jeho produkce budou ve Vysokém Mýtě k vidění do konce ledna 2019.

Hašlerka není jen bonbón, ale také auto. I o tom se přesvědčí zájemci ve Vysokém Mýtě v úvodní části expozice. Kromě ní si prohlédnou například sanitku, kabriolet Praga Lady či opravdu velkou Škodu Superb. Základem muzea však nadále zůstává pohnutá historie místní Carrosserie Sodomka. V rozšířené nabídce textů i fotografií si návštěvníci například připomenou, které období označují odborníci za zlatý věk Sodomkovy produkce. Rozšířil se také počet vystavených vozů, mezi kterými nechybí ani Aero 50 Dynamik.

V současné době prochází úpravou i část muzea, která připomíná historii československého karosářství. Ta by měla být kompletně hotova v květnu 2018, takže rozhodně stojí do svého prázdninového itineráře přibalit návštěvu Vysokého Mýta.