Muzejní noc měla
několik vrcholů

Máte rádi vzpomínky? Noc v Muzeu českého karosářství a Městské galerii ve Vysokém Mýtě přináší malé osvěžení zážitků z večera, který nabízel zajímavý a bohatý program.

Samotná akce začala v turistickém informačním centru výstavou vysokomýtského kreslíře Marka Simona. Muž, který získal od České unie karikaturistů ocenění Autor roku 2015, nabízí svoje příběhy nejen s humorem. To mají šanci poznat i návštěvníci během celých prázdnin, protože výstava Marek Simon s úsměvem lemuje jejich cestu právě do expozice muzea.

Extrémně velký interes pak byl o komentované prohlídky automobilů s karoseriemi Sodomka, stejně jako o výklad, jenž připomněl proměny a zajímavosti celé budovy na náměstí Přemysla Otakara II. Zájemci o historii města i pohled na noční Vysoké Mýto pak zvládli během během hodinové cesty vystoupat na tři vrcholy: Pražskou a Litomyšlskou bránu a také na Zvonici. V ní totiž výstavou absolventů Základní umělecké školy odstartovala letošní sezona.

Do pohody tohoto večera zapadla i hudební vystoupení. Na náměstí se před svými fanoušky blýskla kapela Doctor Victor, v městské galerii zase pak uskupení Four in Van. A na ohňostroj, který rozzářil nebe nad městem, se prý bude ještě dlouho vzpomínat...

Aby se návštěvníci muzejní noci ocitli opravdu v "netradičním" prostředí, oblékli se průvodci a organizátoři do kostýmu z doby secese. Přelom 19. a 20. století je totiž obdobím, kdy právě karosářská firma Sodomka ve Vysokém Mýtě začíná svoji hvězdnou kariéru.

Noc v muzeu ve Vysokém Mýtě jako tradiční záležitost? I tak už je možné brát tuto akci, která přilákala ve všech svých částech více než tisícovku diváků. A pro ně i všechny ostatní máme dobrou zprávu: příští noc v muzeu se uskuteční v pátek 19. května 2017!