Stálé expozice

Expozice Muzea českého karosářství vás provede historií výroby automobilových karoserií v první polovině 20. století a historií jedné z nejvýznamnějších karosářských firem Carrosserie Sodomka ve Vysokém Mýtě. Firma patřila ke špičkám ve svém oboru, geniální designér Josef Sodomka ml. se svými karoseriemi pyšnil na předních autosalonech a tehdy oblíbených jízdách elegance. Součástí expozice jsou kočáry i automobily, vyrobené právě ve Vysokém Mýtě, např. legendární Aero 50 Dynamik, Jawa Minor, Tatra 57 B či Škoda VOS pro přepravu vládních a stranických funkcionářů z 50. let. Poslední uvedený vůz reprezentuje odkaz technologického know-how vysokomýtské karosárny v éře, kdy její majitel byl protiprávně vězněn. Návštěvník je formou obměněné moderní expozice seznamován se všemi aspekty existence Sodomkovy společnosti, jako byla např. výroba větroňů, dětských autíček či produkce autobusů. 

Další část se týká karosářství, jakožto jedinečným průmyslovým odvětvím, kombinujícím v sobě progresivní design, několikero řemesel, technologii automobilového průmyslu a naprostou vstřícnost zákazníkovi. Návštěvník sám si také může zkusit navrhnout dobový vůz dle svých představ na interaktivních obrazovkách. 

Kromě stálé expozice věnované firmě Sodomka jsou formou dlouhodobých výstav přibližovány postupně další karosářské firmy někdejší ČSR.